ЗА НАС

Foshan Хевер сечење алатката копродукции, Ltd е професионална производител на тешко легура ножеви кружни пили. Ние произведуваме кружни пили со ножеви, со висок квалитет на опремата за производство виде ножот, тешко легура на Луксембург и челик Германски 75crL и други високо-квалитетни материјали. Хевер, главно, произведува сечила, алуминиум сечење видов лопати, видов челик сечење, мулти-сечилото виде ножот, тешко сечила сеча на дрво, иверица сечење видов лопати, пили за сечење метал, акрилик ножеви за сечење виде и нестандардни сечила, кои се користат во мебел, алуминиумски и хардвер индустрија.

  • 40 Коси
  • 3/4/5 оска
  • -12k 30k вртежи во минута
  • 24-40 алатката
    капацитет
  • Алуминиум Saw Блејд

    Хевер алуминиум видов сечила се направени од увезените алуминиум, кој е издржлив и со висока ефикасност. Сите наши производи се произведени од страна на пилата за сечење и полирање и brushless. Примена: врата, прозорец, алуминиум завеса ѕид, алуминиумски шипки, алуминиум панел, индустриски алуминиум, ултра-тенок алуминиум, мебел, топлина мијалник и така натаму.

Дрво пила

сечила Хевер дрво се направени од високо квалитетни алуминиумски и база, која има карактеристики на висока прецизност сечење, уредно сече, мазна сече, ниско ниво на бучава и долг живот на времето. Примена: сува плута, тешко дрво, медијапан, иверица, дрво-базирани панел, панели од различни материјали и бамбус производи.

Изградба на вашиот мувла машина

Подготвени да се создаде вашиот нов Хас вертикална мелница?
Ајде да го најде вистинскиот машина за вашата продавница, и да ја направат своја со додавање на опции и карактеристики кои ќе работат за вас.